Jdi na obsah Jdi na menu
 


Breaking Dawn (4. díl)


 ...

Dětství není doba od narození do určitého věku a v určitém věku dítě vyroste a vzdá se dětských věcí.

Dětství je království, ve kterém nikdo neumírá.

-Edna St.Vincent Millay

...

Předmluva 1

Už jsem měla mnoho zkušeností s blížící se smrtí, nebylo to něco, na co si člověk dokáže opravdu zvyknout.

Zdálo se to zvláštně nevyhnutelné, čelit znovu smrti. Jako bych opravdu byla předurčena ke katastrofám. Unikala jsem znovu a znovu, ale vždycky se to pro mě vrátilo.

Přesto, tentokrát to bylo něco úplně jiného.

Můžeš utíkat od někoho, koho se bojíš. Můžeš bojovat s někým, koho nenávidíš. Všechny mé reakce byly zvyklé na tenhle druh vrahů – nestvůry, nepřátelé.

Když milujete toho, kdo vás zabíjí, nezůstává vám žádná možnost. Jak byste mohli utíkat, jak byste mohli bojovat, když by to tu milovanou osobu zraňovalo? Když váš život je to jediné, co musíte dát vaší lásce, jak byste to mohli neudělat?

Když je to někdo, koho opravdu milujete?

 ...

Úryvek:

Podařilo se mi dosáhnout svého cíle, benzínové pumpy. Kdybych nejezdila na páru, vůbec bych do města nejela. V těchto dnech jsem se obešla bez spousty věcí, jako například tkaniček do bot, abych se vyhnula času strávenému na veřejnosti.

Pohybujíc se jako na závodech jsem otevřela poklop, sundala víčko, přiložila kartu a vsunula hadici do nádrže během několika vteřin. Samozřejmě jsem nemohla udělat nic pro to, aby se urychlilo i samotné čerpání. Čísla naskakovala neuvěřitelně pomalu, skoro jako by to dělala jen proto, aby mě naštvala.

Venku nebylo slunečno – typický deštivý den v městečku Forks ve státě Washinkton – ale přesto jsem se cítila, jako by na mě byl namířený reflektor strhávající pozornost na jemný prsten na mé levé ruce. V časech jako tenhle, když jsem cítila pohledy na svých zádech, to bylo, jako by ten prsten blikal jako neonová světla: Podívej se na mě, podívej se na mě.

Bylo hloupé být v takových rozpacích a já jsem to věděla. Kromě mého otce a matky, záleželo vůbec na tom, co lidé říkají o mém zasnoubení? O mém autě? O mém záhadném přijetí na universitní kolej? O mé zářivé černé kreditní kartě, kterou jsem teď v zadní kapse cítila, jako by byla rozpálená do ruda?

„Jo, kdo se stará o to, co kdo říká?“ zamumlala jsem sotva slyšitelně.

„Ehm, slečno?“ zavolal mužský hlas.

Otočila jsem se a okamžitě jsem si přála, abych to neudělala.

Dva muži stáli za přepychovým SUV se zbrusu novým kajakem na střeše. Ani jeden z nich se na mě nekoukal, oba zírali na moje auto.

Osobně se mě to nedotklo. Ale potom jsem byla hrdá, že dokážu rozeznat jednotlivé znaky Toyoty, Fordu a Chevy. Tohle auto bylo elegantně černé, uhlazené a krásné, ale pořád to nebylo auto pro mě.

„Omlouvám se, že vás obtěžujeme, ale mohla byste nám říct, jaké auto to řídíte?“ zeptal se ten vysoký.

„Ehm, Mercedes, správně?“

„Ano,“ odpověděl muž zdvořile, zatímco jeho menší přítel obrátil při mé odpovědi oči v sloup. „Já vím, ale přemýšlel jsem… Není to Mercedes Guardian?“ Vyslovil to jméno s úctou. Měla jsem pocit, že tenhle chlap by si dobře rozuměl s Edwardem, mým… mým snoubencem (vážně nebyl způsob, jak se vyhnout pravdě, že svatba bude už za několik dní). „V Evropě ještě nejsou k dostání,“ Pokračoval muž.

Zatímco jeho oči sledovaly kontury mého auta – mě nepřipadalo nijak moc odlišné od jakéhokoli jiného Mercedesu sedan, ale co já vím? – spěšně jsem zvažovala své záležitosti se slovy jako snoubenec, svatba, manžel, atd.

Prostě jsem si to v hlavě nedokázala dát dohromady.

Na jednu stranu, byla jsem vychována k tomu vyvarovat se každé myšlence na bílé šaty a kytice. Ale víc než to, prostě jsem si nedokázala spojit tu usedlou, rozvážnou představu manžela s mojí představou Edwarda. To bylo jako obsadit archanděla do role účetního; nedokázala jsem si ho představit v žádné všední, každodenní roli.

Jako vždycky, jakmile jsem začala přemýšlet o Edwardovi, pohltil mě vír fantazií vyvolávajících závratě. Ten cizí muž si musel odkašlat, aby znovu upoutal moji pozornost; pořád čekal na mou odpověď ohledně provedení a modelu auta.

„Já nevím,“ řekla jsem mu upřímně.

 „Vadilo by vám, kdybych si s tím udělal obrázek?“

Chvíli mi trvalo, než jsem to zpracovala. „Doopravdy? Vy se chcete s tím autem vyfotit?“

„Jasně – nikdo mi neuvěří, když nebudu mít důkaz.“

„Ehm. Dobře. Fajn.“

Rychle jsem uklidila hadici a vlezla jsem se schovat na přední sedadlo, zatímco ten nadšenec vytáhl ze svého batohu obrovský profesionálně vypadající fotoaparát. On a jeho kamarád se vystřídaly v pózování u kapoty a pak si šli udělat obrázek ještě k zadní části.

„Chybí mi můj náklaďáček.“ Zakňourala jsem pro sebe.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

♥Twilight otázečka♥

(Blbka z Facebooku ♥, 22. 3. 2011 20:22)

Ahoj holky,nebo kluci =) chtěla jsem se Vás zeptat jestli nevíte kdy přije 4.díl (tzv.Rozbřesk) do českých kin??? Všem děkuju za odpovědi Ahoj S ♥

mam dotaz

(katka, 11. 7. 2010 20:27)

ahoj chtěla bych se zeptat co to vlastně znamená když se někdo do někoho otiskne?díky moc

Re: mam dotaz

(veronika , 2. 3. 2011 21:37)

To co ti napsaly jsou kraviny a není to otisk ale vtisk:a to znamená že se vlkodlak zamiluje jen do jedné dívky a to navždy...

Twilight

(Mirus , 24. 11. 2010 8:55)

Já taky stmívání celkem dost žeru nejprve sem si mylsel že je to kravina jak vrata ale hned po prvním díle sem změníl názor teď už dokonce čtu 4 díl rozbřesk. Ale řeknu vám nesedí mi tam Edward byl bych 100krát raději kdyby byla s Jackobem že jo :) Jo a ž to není divný kdyš se mi ten film líbí a sem kluk co ?

Re: Twilight

(marie, 28. 1. 2011 21:42)

kde jsi ji sehnal knižku ja ji nikde nemuzu sehnat marfuskagon@seznam.cz

Re: Twilight

(dcvstwilight, 2. 3. 2011 20:32)

Není to divný!! ;)

NWM NWM

(aha, 12. 2. 2011 20:12)

Prosím nevíte nějaké stránky s knihou ROZBŘESK kde by se dala přečíst online??? Děkuju za odpověď

Re: NWM NWM

(katoussa , 22. 2. 2011 23:33)

https://stmivani.estranky.cz/clanky/rozbresk.html
Doufam ze to pujde...

Re: NWM NWM

(dcvstwilight, 2. 3. 2011 20:29)

http://dcvstwilight.pise.cz/
Tady je můj blog a můžeš si zde knihu přečíst celou až do konce ;)

dfghjkl

(fghjkl, 10. 2. 2011 19:57)

sdfghjkl

pro Veroniku

(Lin.., 16. 7. 2010 21:09)

S Bellininým otcem se nic nestane...Jacob se mu akorát ukáže ve vlčí podobě a naznačímu, že nežije v normálním světě..či něco takového...a on se nevyptává, navštěvuje Bellu a Reneesmé a je do ní blázen...toť asi vše.o)

Re: pro Veroniku

(Ivča, 2. 2. 2011 19:39)

on je blazen do Belliny dcery?

psani

(ivana , 16. 1. 2011 19:45)

jsem ivana a chci si psat s kristen stevart ahoj ivana rada sem te poznala

nvm

(pettýs, 27. 7. 2010 16:28)

já tet nvm estli se dá už spustit rozbřesk jako online film ale asi né že asi neni ani celkově natočene jináč ten film miluju nejlepčí je asi zatmění a rayli škoda že ho zabyli je to prej víc proslavenej herec než robert patisson navíc je rayli nvm jakse ten herec menuje nejkrásněší a victoria taky jí to sluší i když to neni ta stejná herečka z předešlích dvou dílu muj mail psslk@seznam.cz

Re: nvm

(ester, 13. 1. 2011 21:11)

taki si to mislim.uz sem videla kousek filmu a je fakt superrrrrr

upír

(Bella Cullenová, 12. 1. 2011 12:32)

v 18 h jsem se probudila a předemnou stál můj miláček edward bylo to prostě úžasné!!!!!!!
a pak mne požádal o ruku.....

..

(MarŤa , 23. 12. 2010 14:02)

PROSÍM MŮŽETE MIO NĚKDO ŘÍCT KDY VYJDE FILM JA HO PROSTĚ MUSIM VIDĚL A NIKDE SEM NENAŠLA KDY PŘÍ DE SEM :( :)

kniha

(hhii, 6. 12. 2010 15:05)

jj má pravdu obvykle si čtu anglickou

pomoct!!

(Lenka, 8. 8. 2010 14:05)

Ahoj chtěla bych ze zeptat mám knížku 4-díl ságy stmívání ale mam oranžovou trochu jinou než je na tomhle obrázku jakej je v nich rozdíl?prosim odpovězte diky .Lenka

Re: pomoct!!

(nore, 9. 11. 2010 21:38)

Tahle je v anglictine a ta tvoje je v cestine :-)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »