Jdi na obsah Jdi na menu
 


Breaking Dawn (4. díl)


 ...

Dětství není doba od narození do určitého věku a v určitém věku dítě vyroste a vzdá se dětských věcí.

Dětství je království, ve kterém nikdo neumírá.

-Edna St.Vincent Millay

...

Předmluva 1

Už jsem měla mnoho zkušeností s blížící se smrtí, nebylo to něco, na co si člověk dokáže opravdu zvyknout.

Zdálo se to zvláštně nevyhnutelné, čelit znovu smrti. Jako bych opravdu byla předurčena ke katastrofám. Unikala jsem znovu a znovu, ale vždycky se to pro mě vrátilo.

Přesto, tentokrát to bylo něco úplně jiného.

Můžeš utíkat od někoho, koho se bojíš. Můžeš bojovat s někým, koho nenávidíš. Všechny mé reakce byly zvyklé na tenhle druh vrahů – nestvůry, nepřátelé.

Když milujete toho, kdo vás zabíjí, nezůstává vám žádná možnost. Jak byste mohli utíkat, jak byste mohli bojovat, když by to tu milovanou osobu zraňovalo? Když váš život je to jediné, co musíte dát vaší lásce, jak byste to mohli neudělat?

Když je to někdo, koho opravdu milujete?

 ...

Úryvek:

Podařilo se mi dosáhnout svého cíle, benzínové pumpy. Kdybych nejezdila na páru, vůbec bych do města nejela. V těchto dnech jsem se obešla bez spousty věcí, jako například tkaniček do bot, abych se vyhnula času strávenému na veřejnosti.

Pohybujíc se jako na závodech jsem otevřela poklop, sundala víčko, přiložila kartu a vsunula hadici do nádrže během několika vteřin. Samozřejmě jsem nemohla udělat nic pro to, aby se urychlilo i samotné čerpání. Čísla naskakovala neuvěřitelně pomalu, skoro jako by to dělala jen proto, aby mě naštvala.

Venku nebylo slunečno – typický deštivý den v městečku Forks ve státě Washinkton – ale přesto jsem se cítila, jako by na mě byl namířený reflektor strhávající pozornost na jemný prsten na mé levé ruce. V časech jako tenhle, když jsem cítila pohledy na svých zádech, to bylo, jako by ten prsten blikal jako neonová světla: Podívej se na mě, podívej se na mě.

Bylo hloupé být v takových rozpacích a já jsem to věděla. Kromě mého otce a matky, záleželo vůbec na tom, co lidé říkají o mém zasnoubení? O mém autě? O mém záhadném přijetí na universitní kolej? O mé zářivé černé kreditní kartě, kterou jsem teď v zadní kapse cítila, jako by byla rozpálená do ruda?

„Jo, kdo se stará o to, co kdo říká?“ zamumlala jsem sotva slyšitelně.

„Ehm, slečno?“ zavolal mužský hlas.

Otočila jsem se a okamžitě jsem si přála, abych to neudělala.

Dva muži stáli za přepychovým SUV se zbrusu novým kajakem na střeše. Ani jeden z nich se na mě nekoukal, oba zírali na moje auto.

Osobně se mě to nedotklo. Ale potom jsem byla hrdá, že dokážu rozeznat jednotlivé znaky Toyoty, Fordu a Chevy. Tohle auto bylo elegantně černé, uhlazené a krásné, ale pořád to nebylo auto pro mě.

„Omlouvám se, že vás obtěžujeme, ale mohla byste nám říct, jaké auto to řídíte?“ zeptal se ten vysoký.

„Ehm, Mercedes, správně?“

„Ano,“ odpověděl muž zdvořile, zatímco jeho menší přítel obrátil při mé odpovědi oči v sloup. „Já vím, ale přemýšlel jsem… Není to Mercedes Guardian?“ Vyslovil to jméno s úctou. Měla jsem pocit, že tenhle chlap by si dobře rozuměl s Edwardem, mým… mým snoubencem (vážně nebyl způsob, jak se vyhnout pravdě, že svatba bude už za několik dní). „V Evropě ještě nejsou k dostání,“ Pokračoval muž.

Zatímco jeho oči sledovaly kontury mého auta – mě nepřipadalo nijak moc odlišné od jakéhokoli jiného Mercedesu sedan, ale co já vím? – spěšně jsem zvažovala své záležitosti se slovy jako snoubenec, svatba, manžel, atd.

Prostě jsem si to v hlavě nedokázala dát dohromady.

Na jednu stranu, byla jsem vychována k tomu vyvarovat se každé myšlence na bílé šaty a kytice. Ale víc než to, prostě jsem si nedokázala spojit tu usedlou, rozvážnou představu manžela s mojí představou Edwarda. To bylo jako obsadit archanděla do role účetního; nedokázala jsem si ho představit v žádné všední, každodenní roli.

Jako vždycky, jakmile jsem začala přemýšlet o Edwardovi, pohltil mě vír fantazií vyvolávajících závratě. Ten cizí muž si musel odkašlat, aby znovu upoutal moji pozornost; pořád čekal na mou odpověď ohledně provedení a modelu auta.

„Já nevím,“ řekla jsem mu upřímně.

 „Vadilo by vám, kdybych si s tím udělal obrázek?“

Chvíli mi trvalo, než jsem to zpracovala. „Doopravdy? Vy se chcete s tím autem vyfotit?“

„Jasně – nikdo mi neuvěří, když nebudu mít důkaz.“

„Ehm. Dobře. Fajn.“

Rychle jsem uklidila hadici a vlezla jsem se schovat na přední sedadlo, zatímco ten nadšenec vytáhl ze svého batohu obrovský profesionálně vypadající fotoaparát. On a jeho kamarád se vystřídaly v pózování u kapoty a pak si šli udělat obrázek ještě k zadní části.

„Chybí mi můj náklaďáček.“ Zakňourala jsem pro sebe.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Edward

(ninyyyyyyyy, 2. 1. 2010 18:48)

Myslim si ze Robert Pattinson se na roli Edwarda
velmi hodi.

CHyby

(Bary, 1. 1. 2010 11:42)

Máš to blbě přeložený.Takhle je to :Podařilo se mi dojet k cíli,benzínové pumpě.Kdybych neměla plnou nádrž,nejela bych do města vůbec.Poslední dobou jsem se dokázala obejít bez spousty věcí,jako jsou třeba snídaňové cereálie a tkaničky,jen abych se nemusela ukazovat na veřejnosti.
Ve spěchu jsem během pár vteřin odklopila víčko nádrže,odšroubovala uzávěr,oskenovala kartu a zasunula čerpací pistoli do nádrže.Čísla na displeji jsem ovšem k rychlejšímu pohybu donutit neuměla.Loudavě poskakovala jako by mi to dělala naschvál.
P.S.-Opisuju to z knížky :-P

čtu zatmění

(Terkys182, 31. 12. 2009 13:17)

To není fér,naši mi zakazujou číst,protože 400stran mám za den přelouskanejch.Ach jo!

Rozbřesk

(ALICE, 29. 12. 2009 12:03)

Ja jsem teda zvědavá jak sfilmujou Rozbřesk - to s tim ditetem!!!!!!!!!!!!!!!!jsem na tom zzzzzzzzzzzzzzzzzzááááááávissllllááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!

STMÍVÁNÍ

(je to fakt hustýýýýý, 13. 12. 2009 12:04)

Na začátku roku jedno spolužečka četla Stmívání já jsem si myslela že je to kravina.Kdzž jsme byli na oslavě narozenin ona nám ukázala ukázky na nový měsíc a já jsem si druhý den koukla na Stmívání a začela jsem na tom být závislá.Druhej díl je fakt hustej,ale už čtu třetí díl Zatmění a blížím se na Rozbřesk!!a je to fakt hustý!!!!!!!!!

2-jka???nfskt!!!

(New Moonqua, 6. 12. 2009 9:00)

Celá sága stmívání je boží!!!ale ve dvojce mě naštvalo,že selo Edvard do ústraní...jinka je to celý boží!!už se těšim na dvojku!!!

jsem asi magor xD

(Twilight, 28. 11. 2009 18:22)

Na začátku školního roku k nám přišla nová holka. Začli jsem se spolu kamarádit a ona mi vyprávěla o Stmívání. Nejdřív mě to nezajímalo ae pak sjem zhlédla film. Uplně mě to dostalo. Tak jsem si šla přečíst druhý díl.. potom třetí a čtvrtý a ted si to čtu pořád dokola... museli jsme být první den na premiere NM a mohli jsme se zbláznit.. už se mi o tom i zdá a opravdu nemůžu přestat to číst pořád dokola..!!

Edward

(drrnda, 19. 11. 2009 22:40)

Nejdrive jsem viděla film a to jen z důvodu hrozného strachu o dceru.Je mi 35 a moc se mi libi jak film,tak knižní předloha.Opravdu mi tento film moc pomohl z nejhorší depky a vlastně i kniha.

P.S.

(Alice, 19. 11. 2009 16:22)

jak někdo řika že je to edward ten krásnej néé to ne JAZZI je jedinečnej

pomoooooooooooooooc

(Alice, 19. 11. 2009 16:18)

Jak mám přestat číst už mi řikaj že patřím do blázince.A úplně souhlasím s Alou JE TO DROGA

Je to droga!

(Ala, 19. 11. 2009 10:37)

Nejdříve jsem viděla film, měla jsem ho už dlouho stažený doma, ale nějak nebyl čas. Až jednou.... No a tak to začalo. Hned druhý den jsem si koupila všechny knížky najednou. V pátek jsem začala číst 1.díl a v sobotu ráno bylo dočteno!! Jenže jsem zjistila, že brzy bude v kinech premiéra NM a tak jsem odložila čtení 2.dílu až po shlédnutí filmu. A abych to vydržela, tak sleduji Stmívání na DVD v televizy, v PC, poslouchám Bellinu ukolébavku a prohlížím teasery na Youtobe. Prostě nemůžu bez toho být.

uplně jsem tomu propadla

(mamča, 14. 11. 2009 21:25)

Je to skvělá spisovatelka jak se ji to zrodilo v hlavě super knihy jsem přečetla jedním dechem a film 1 je uchvatný už se nemohu dočkat dalších.Souhlasím Edvard nádhera,ale i všichni ostatní co jiného říct jen jedním slovem superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Best 4ewer!<33

(DášíÍí<33, 12. 11. 2009 20:51)

No tak ja sem nejdřív četla ty knížky(Stmívání,Nový mesíc,Zatmění,Rozbřesk)a fakt nejlepší co muze bejt!A to sem jako drív knuhy necetla!A jak říkate vod tedka žadnej kluk neni dost dobrej jako Edward...achh ja ho zboznuju!

zbožňuju to :)

(Nina, 20. 10. 2009 22:37)

Já nejdřív viděla film a byla jsem nadšená, tak jsem si pořídila i knížku a už to jelo...Je to přesně případ knížek, které prostě nepustíte z ruky, dokud to nedočtete.Naprosto nadšená jsem i z těch 12 kapitol z Midnight Sun..myslím, že po tom už nebude žádnej kluk, kterýho kdy poznám, dost dobrej :D

zatmění

(miška, 19. 10. 2009 21:14)

zatmění je stašně hezkáá knížka:)a rozbřesk bude ještě lepší:)akorát chudák jackob:(:)

No prostě bomba.... :o)

(Verunka, 17. 10. 2009 11:21)

Jsou to nejužasnější knížky, které jsem četla.... Naprosta bomba. Ani to nejde popsat jak to je užasné.... Chtěla bych aby vyšel 5. díl Z POHLEDU EDWARDA. Nesnáším BELLU je to namyšlena holka, která zbytečná trápi Edwarda....

super

(han., 1. 10. 2009 20:51)

Všechny díly jsem přečetla do tejdne a úžasný film je taky mooooc dobrej:)

edwarda miluju

(millík, 30. 9. 2009 20:14)

souhlas naprostá bomba.když jsem o tom poprvé slyšela myslela jsem že je to pěkná kravina ale pak jsem se na to u kámošky jukla a hned jsem tomu propadla!!!! knížky čtu pořád dokola. všude o tom mluvim a pomalu si začínám myslet že bych bez stmívání umřela!!!!!!má někdo stejnej pocit?

zbožňuju Twilight sagu

(mauri, 26. 9. 2009 19:56)

Nejprve jsem viděla film na něj jsem se dívala klidně třikrát za den až sem to nemohla vydržet a přečetla si všechny díly.:D Kámošky si ze mě už utahujou ,že sem na tom závislá...:(:D

rozbřesk

(Anička, 16. 9. 2009 15:37)

já sem rozbřesk přečetla za tři dny a pořád ho čtu znova prostě mě nikdy neomrzí a nebo když mam špatnou náladu tak pro tyhle případy mam založený moe oblíbený části a přečtu si je a hned je mi líp =D XD


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »