Jdi na obsah Jdi na menu
 


New Moon - Nový měsíc (2. díl)Obrazek

Vsunula jsem prst pod hranu papíru a trhla s ním pod páskou.

"Kruci," zamumlala jsem, když mi papír rozřízl prst. Z ranky mi vytekla jediná kapka krve. Všechno se to seběhlo tak rychle. "Ne!" vykřikl Edward...

Omámeně jsem vzhlédla od jasně červené krve pulsující z mé ruky - do horečnavých očí šesti náhle hladových upírů.

...

Pro Bellu Swanovou je jediná osoba důležitější než její vlstní život. Edward Cullan. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnějčí, než si Bella dovede vůbec představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zlého upíra, avšak nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že jejich potíže teprve začínají...

Statisíce čtenářů na celém světě uchvátil v roce 2005 bestseller Stephanie Meyerové Stmívání. V pokračování nazvaném Nový měsíc autorka dodává další neodolatelnou kombinaci milostného příběhu a napětí s fantastickou zápletkou. Tato vášnivá, strhující a hluboce dojemná upírská milostná sága míří k literární nesmrtelnosti.

......................................................................................

Předmluva

   Měla jsem pocit, jako bych se lapila do takové té děsivé noční můry, kdy člověk musí utíkat, utíkat, až mu praskají plíce, a přitom nedokáže přinutit tělo, aby se hýbalo dostatečně rychle. Jak jsem se prodírala tím netečným davem, připadalo mi, že mám nohy stále pomalejší a pomalejší, ale ručičky obrovských věžních hodin nezpomalovaly. S neoblomnou, lhostejnou silou se neúprosně blížily ke konci - ke konci všeho.

   Ale tohle nebyl sen, a na rozdíl od toho, jak to chodí v nočních můrách, jsem neběžela o svůj život; utíkala jsem, abych zachránila něco nekonečně cennějšího. Na mém vlastním životě mi v tuto chvíli příliš nezáleželo.

   Alice říkala, že je bohužel dost pravděpodobné, že tu dnes obě zemřeme. Možná to mohlo dopadnout jinak, kdyby ji nesvazovalo sluneční světlo; jenom já jsem mohla volně přeběhnout přes tohle prosluněné náměstí přecpané lidmi.

   A já jsem nedokázala běžet dost rychle.

   Takže mi bylo jedno, že jsme v obklíčení našich mimořádně nebezpečných nepřátel. Když hodiny začaly odbíjet a jejich údery vybrovaly pod podrážkami mých pomalých nohou, pochopila jsem, že už to nemám šanci stihnout - a byla jsem ráda, že na mě čeká krvežíznivý nepřítel, nenápadně schovaný v záloze. Protože jako trest za to, že jsem to nedokázala, přijdu o veškerou touhu žít.

   Ozval se další úder a slunce pražilo dolů přímo z nadhlavníku.

 

Komentáře

Přehled komentářů

dobrý

(kikčííííík, 13. 1. 2008 20:29)

máš super stránky