Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s Taylorem Lautnerem - červenec 09

8. 9. 2009
Reportér: Dělal jsi dnes nějaké kousky?
T.L.: V poslední době jich dělám hodně, jo. Bezva věc je, že mě nechají většinu těch triků dělat samotného. Mám za sebou jízdu na motorce, natočil jsem vážně super sekvenci , o které vám nechci říkat víc, protože chci abyste si počkali na film. Ale jo, dělat kousky mě bavilo asi nejvíc.

Reportér: A co tvá fyzická příprava? Jak ses připravoval na natáčení New Moon?
T.L : No musel jsem přibrat.(smích) Už při natáčení Stmívání jsem věděl, že Jacobův charakter se změní a to nejen psychicky, ale i fyzicky. Takže jsem den po skončení natáčení Stmívání začal chodit do posilovny, začal hodně jíst- dobré jídlo- a teď jsem o 3O kilo těžší.

(Více - celý článek)


Reportér: Bylo to těžší nebo lehčí, než sis myslel?
Samotné chození do posilovny a proces posilování - to bylo jednodušší, ale jíst bylo těžší. Protože jsem musel jíst, a všichni na mě: Děláš si srandu? Rád bych jedl to co ty. Musel jsem jíst co dvě hodiny. V jednu chvíli mi můj trenér řekl: ,,Dej si něco do pusy. Jdi do McDonalda a kup si ten největší shake. Prostě do tebe potřebuju dostat co nejvíce kalorií." Protože tou dobou jsem měl v těle jen asi 7,5 procenta tuku.

Reportér: Takže si měl dietu Michaela Phelpse?
T.L. : Jo! Vzbudil jsem se a můj trenér hned na mě: ,,Musíš sníst 6 vaječných bílků a slaninu a toast a…" Bylo toho spoustu, takže tohle bylo nejtěžší. Obzvláště dávat každé dvě hodiny něco do pusy.

Reportér: Ještě pořád takhle jíš? Dodržuješ pořád svůj režim?
T.L. : Jo. Zvykl jsem si na to, ale nechtěl jsem, ale teď je to pro mě důležité, když natáčím, takže se ne, rozhodně se snažím to dodržovat, když tu jsem.

Reportér: Můžeš popsat nějaké pohyby, které ses musel naučit jako člen Vlčí smečky.
T.L. : No s vlčí smečkou jsem nic dělat nemusel, ale musel jsem projít výcvikem na ježdění na motorce, protože jsem nikdy předtím nejezdil. Takže jsem musel pár hodin cvičit, abych se nezabil. Největší záležitostí ohledně Jacobova fyzična bylo to, že před transformací je popisován jako nemotorný, zakopává o své vlastní nohy, je to ještě dítě.. Ale jakmile se transformoval stal se velmi hbitým. Bylo to velmi specifické, musel jsem se soustředit na všechny pohyby, nebyly tam nějaké konkrétní pohyby, nebo tak, šlo o celkový dojem. I na tak jednoduchou věc jako je chůze jsem musel být soustředěný.

Reportér: Uvidíme tě se přeměnit?
T.L. : Hm..Jo! Uvidíte. Pokud počkáte uvidíte to, ale určitě to bude cool.

Reportér: Kolik času si na natáčení strávil bez trička?

T.L. : Řekl bych, že stejně jako v knize. Nebudu vám říkat kolik času přesně to bylo, je to stejně jako v knize. Na téhle sérii je skvělé to, že se držíme předlohy. Takže kdo četl knihu, bude vědět jak film vypadá.

Reportér: Užíváš tam své zkušenosti v bojových uměních?
T.L. : Jacob nepoužívá bojová umění. Pomáhaly mi s hbitostí to ano, ale nebude to tak, že příjde Jacob a použije na upíry Kung-fu. (smích)

Reportér: Viděl jsi už něco z toho jak vypadá tvá postava po transformaci?
T.L. : Ano, ale jen povrchně. Jsou to vlastně výkresy, žádné detaily. Takže opravdu budu čekat, protože je to takový rychlý obrat. Tím chci říct, že s natáčením končíme na konci května a film se dostane do kin už v listopadu. Ty měsíce mezitím budou těžké, protože jsem nadšený a těším se, až uvidím, jak to všechno bude vypadat.

Reportér: Říkali, že vlčí podobě Jacoba nechají tvé oči.
T.L. : Věřím tomu, protože když se Bella v těch knihách dívá do tváře toho vlka, vidí Jacobovy oči.

Reportér: Znamená to tedy, že budeš trávit víc času v grafickém studiu?
T.L. : To nevím. Myslím, že je to stejně jednoduché jako vyfotit moje oči a jen vložit na vlka. Už mi skenovali tělo, tohle budou taky používat? Mám vás. Jo jasně, udělají mi kompletní sken hlavy. Jo, jo, jo.

Reportér: Máš čas dělat něco mezi New Moon a Eclipse nebo si dáváš přestávku?
T.L. :Nejsem si vlastně jistý. Když jsem tady, chci se soustředit co nejvíc na New Moon,nechávám to všechno na svém týmu doma, ale určitě na něčem pracujeme. Ale nic není ještě jisté.

Reportér: Jsi připravený přibrat ještě víc pro Eclipse?

T.L.: Ano jsem. Jacob neustále roste v celé sérii, takže to znamená, že ať už budu točit, nebo ne, musím pořád trochu přibírat.

Reportér: Máš teď zaměřeno na nějakou cílovou hmotnost?
T.L.: Zkusím prostě nabrat dalších…chtěl bych zkusit přibrat dalších 1O liber. Uvidíme co se dá dělat, budu na tom tvrdě pracovat.

Reportér: Jak často chodíš do posilovny?

T.L.: Pětkrát týdně. Chodil jsem častěji, ale v jedné chvíli jsem si všiml, že jsem nabral hodně a pak jsem začal výrazně ztrácet váhu a říkal jsem si co se děje?! Proč ztrácím váhu, kterou jsem nabral? A pak mi to došlo, byl jsem v posilovně sedm dní v týdnu pokaždé 2,5 hodiny. Takže jsem víc kalorií spaloval než přibíral. To byl můj největší problém. A tak jsem to musel zkrátit na čtyři nebo pět dnů v týdnu a nebýt v posilovně příliš dlouho.

Reportér: To zní jako to, co prý zkoušel Rob při prvním filmu.
T.L.: Opravdu? O tomhle nevím. (smích)

Reportér: Měl si svoje vlasy že?
T.L.: Tyhle ano. Ale ne, dlouhé vlasy byly paruka. Před pár dny jsem paruku shodil, bylo to úžasné. Celá posádka tleskala a já byl šťastný. A oni říkají: "Takže, chceš si jí nechat?" A já na to, "Jestli mi jí dáte, asi jí spálím." (Směje se)

Reportér: Jaký je největší rozdíl mezi New Moon a Twilight?
T.L.: Tentokrát víme, co děláme. Víte, při prvním filmu jsme opravdu neměli ani ponětí, že točíme velkofilm, jen jsme věděli, že všichni milujeme tu sérii a chtěli jsme z toho udělat skvělý film. Ale nevěděli jsme, že se do něj zamují všichni ti lidé, a že kolem toho bude takový povyk. Teď se vracíme na New Moon a prostě je na nás o trošku víc tlaku, ale snažíme se na to nemyslet a soustředit se na to, co musíme dělat.

Reportér: Jaký je rozdíl mezi tím pracovat s Catherine Hardwicke a Chrisem Weitzem?
T.L.: Jsou oba talentovaní v různých směrech. Co mám rád je asi to, že Chris všechno dělá v klidu a se zábavou. Později se sedneme a díváme se na ni, jsou z toho prozatím perfektní výsledky. Je vzrušující to vidět. Když se na to podíváte z jiné perspektivy, říkáte si "Jaktože se tolik bavíme a jsme tak uvolnění při točení tohohle filmu a ještě to i dobře vypadá?" To stejné platí i s Catherine - opravdu se s námi spřátelila. Jsou to oba talentovaní režiséři a jsem rád, že jsem mohl pracovat s oběma.

Reportér: Už jste měli možnost setkat se s Davidem Sladem? Nepřijel na natáčení?
T.L.: On přišel sám. Byl jsem uprostřed zkoušky když se ukázal Wyck- jeden z našich producentů a říká: ,, Hele to je David. " Vůbec jsem netušil kdo to je. Pak najednou zvedl ruce a začal si mě jakoby měřit foťákem. Přitom říkal: ,,Jo myslím, že tohle by byl dobrý úhel." A já jsem jenom stál a říkal si ,Co to vlastně dělá?' A když to dodělal Wyck říká: ,,No asi bych ti měl říct kdo to je. Je to David Slade a pravděpodobně bude natáčet Eclipse. " Byl jsem rád, konečně mi to dávalo smysl.

Reportér: Pokud bys mohl dát Jacobovi, jako vlkovi, ještě jednu moc, která by to byla?
T.L.: Ach jo, to je těžká otázka. Hm..chtěl bych ukrást jednu z Edwardových sil, protože je mám rád. Ale pak bych měl pocit, že jsem Jacoba zradil, kdybych tohle řekl že?(smích)

Reportér: Kterou z Edwardových mocí bys chtěl mít?
T.L.: No, nechtěl bych se třpytit. Určitě bych se nechtěl třpytit. My vlci umíme číst myšlenky, ale jen mezi sebou. Ok, dobře chtěl bych slyšet myšlenky Belly.

Reportér: Libí se ti smečka? Už nejsi jediný.
T.L.: Jo, je to zábava. Je spousta legrace a mají hodně energie, je super mít je kolem sebe. Jsem opravdu rád, že byli schopni přijít a pobavit se snámi.

Reportér: Hodně se mluví o scéně, kde bojuješ s Paulem…
T.L.: Smutná věc je, že to vlastně nejsem já. Je to CGI vlk.( CGI je zkratka pro graficky zpracovaného vlka) Ale jsem si jistý že i tak to bude vypadat skvěle.

Reportér: Jak jste společně rozvíjeli ta pouta mezi vámi, která se mají ukázat na plátně?
T.L.: Šli jsem třeba na večeři, nebo na nějaké filmy. Strávili jsme spolu hodně času a myslím, že to bude vidět i ve filmu. Jsou to zábavní chlapi.

Reportér: Jste všichni nejlepší přátelé?

T.L.: Nevím jestli jsme nejlepší přátelé. Ale jsme přátelé.

Reportér: Už končíte, nebo kolik toho budete ještě natáčet?
T.L.:Jo, jsme skoro hotovi. Myslím, že máme ještě dva týdny. Ještě musí dotočit pár scén. Je to smutné, ale je to v pohodě,protože brzy budeme zpátky.

Reportér: Jaká je tvá oblíbená scéna ve filmu?

T.L.: Hmm..řekl bych, že buď akční scény, protože mám akční scény rád, nebo taky ta rozchodová scéna. Říkáme jí "rozchodová scéna. Je to ta scéna, kdy Bella vidí Jacoba poprvé od té doby, co se změnil. Když příjde k němu domů vidí jeho krátké vlasy a je to odlišné, diví se co se děje. A on jí řekně že by neměli být přáteli. Je to hodně emotivní scéna.

Reportér: Když zvážíš nakolik náladový Jacob v New Moon je, zahrává si s Bellinými emocemi - je ti to líto?
T.L.: Ne, není mi to líto ani trochu. Líto je mi spíš mě.(smích) Když jsem četl knihy, Jacobovy postavy mi bylo tak líto. A teď, když ho vlastně žiju, se cítím ještě o dost hůř. Bella si zahrává s Jacobem! Je mi jedno, jestli se nemůže rozhodnout mezi dvěma kluky, je mi hrozně líto Jacoba, protože ona ho mate; v jednu chvíli by ho chtěla políbit a hned na to ho odkopne kvůli Edwardovi. Jako ano, chápu Bellu a je to strašná situace pro ně všechny. Ale prostě je mi vážně líto Jacoba.

Reportér: Hodně fanoušků se těší na Eclipse, protože tam se Bella s Jacobem poprvé políbí.
T.L.: Ano já taky.
 ***
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jujuj

(Eluška, 4. 4. 2012 20:11)

ááá!! já ho tak stršně mooooc žeru!!..♥♥♥♥
já se zblázním..!!

Taylor

(Adushka, 6. 4. 2011 19:26)

love Taylor! You're very nice. I did not say that I love you because you know! But you guy and I'm very sorry Jackob. Write Me Hello my angelina1513@seznam.cz is my E-mail

taylor je zlatyy

(...j..o..., 2. 1. 2010 17:21)

taylor ... mas pravdu s tym jacobem. mne je ho taky moc lito a bellu nesnasim protoze ho jen vyuziiiva! taylor ja te proste miluju kiss

awesome

(jiji, 19. 12. 2009 16:31)

jo taky se mi libi, on je tak fajne ukecanej a uprimnej :)

Wau..

(Paulínka, 25. 9. 2009 20:47)

Tenhle článek je užasnej!!